Ženy Ženám Živě 2017: Moje AHA momenty a 3 vůně k tomu

Na akci ŽŽŽ jsem byla hodně zvědavá, byť jsem se ze začátku vůbec netěšila. Nemám ráda, když nevím, do čeho jdu. Chtěla jsem se vymluvit a všeho nechat. Prostě nepřijet. Pak mi došlo, že (tak) nezodpovědná být nemůžu. Jela jsem. Zírala jsem. Nechala jsem se dobrovolně nabít mocnou silou ženské energie, vezla jsem se na vlně skvělého týmu a nálady, unášela jsem se v salvách smíchu, za které mohl skvělý Palinko i jeho žena Xenuš. Když se sejdou skvělí lidé, je to vždy skvělá akce.

 

Tým je základ

V sobotu 14.10.2017 jsem se v zúčastnila akce Ženy Ženám živě 2017 v Brně. Přijala jsem pozvání „šéfové“ a  šéfredaktorky online magazínu Kouzlo vůní Míši Lusíliji Makulové a přidala jsem se tak do masérského týmu Kouzla vůní.  Za cíl jsme měli v přestávkách masírovat účasniky akce Ženy Ženám živě 2017 („ŽŽŽ).

Náš tým vedla Káťa Polívková z Prahy (projekt Dobré vůně), následovala stálice Verča Němcová, která žije v rakouském Tyrolsku a provozuje tam aromaterapeutickou praxi Aromapflege Tyrol a skvěle doplňoval manželský pár z Brna – Xenie Bodorík Pilíková a Pavol Bodorík z Aromadarů. Poslední jmenovaní… ach, moje srdcovka, moji přátelé, zdroje mé opory. DĚKUJI.

Byla jsem zvědavá, přiznávám. Říkala jsem si: „Budeme se podporovat? Půjde nám to všem dohromady?“ Víte, všichni se vídáme – ovšem jen virtuálně právě na Kouzlu vůně a při skypových poradách. Osobně tomu moc  nedáme, snad proto, že téměř všichni redaktoři Kouzla vůní jsou z jiné části republiky, minimálně z jiného města. A znáte to, přes internet se lidé dnes znají více než osobně.

 

Masérský tým Kouzla vůní na Ženy Ženám živě 2017

Když člověk nemá očekávání

…  je mile překvapen až nadšen 🙂 Taky se Vám stalo, že když jste někde vyrazili s čistou hlavou a pověstným pocitem odevzdání se, že vše bylo nakonec skvělé a vy jste si to nakonec moc užili? Přesně tohle sedí na mně a ŽŽŽ 2017 🙂

Do Brna jsem odjížděla ve 3.30 h ráno jako nepopsaná tabula rasa – holá, bez očekávání, unavená, na druhou stranu těšící se. Celá akce na mne půsbila skvěle. Kromě prvotního organizačního zmatku, ale to je součástí všech velkých akcí. Když odbyla 10. hodina a přednášky začaly, jakoby se slétaly včelky do svých úlů, vše do sebe začalo zapadat. Cítila jsem, že jsem na správném místě, se správnými lidmi. Vše začalo mít spád.

Přátelství nezná hranic

Xenuš a Palo. Moje 2 hnací motory, možná motivátoři, proč jsem se ze Ženy Ženám Živě nevymluvila 🙂 S Xenuš se známe od února 2016, kdy se pozitivně vyjádřila  k mému vystoupení na ČT v pořadu Dobré ráno. Od té doby jsme se viděly teď potřetí. Jsme v kontaktu – píšeme si, občas si zavoláme, osobně nám to vyšlo teprve 3x. Přesto máme pocit, že se známe mnohem, mnohem více, hlouběji a déle. Po ŽŽŽ jsem u Xenuš a Pala přespala a můžu vám říct, že to byl „relax na entou“. Otevřeně komunikovat, dát si k tomu pár frťánků čokoládového likéru, trošku vína a s radostí přijímat čerstvě opečené domácí brambůrky od Palinka, to je balzám na duši. Opravdu. Tehdy jsem v Brně poznala, že Xenuš sice bydlí 130 km ode mne, ale je v mnohém mnohem blíž, než přátelé z vedlejšího města. Přátelství nezná hranic.

 

Raději video…

Budu upřímná. Poslední dobou datluji do počítače přednášky a kurzy HABIBI a přiznávám na rovinu, že jsem v cyklické fázi, kdy se mi nechce psát o všem, co jsem si na ŽŽŽ uvědomila. Proto jsem natočila  živě video. Má sice 16 minut, ale mám z něj fajn pocit (až na to moje upravená – neupravená).

Na konci vás čekají 3 tipy na éterické oleje, která sama používám v dobách, kdy se vracím ke své vnitřní Ženě, ke svému jádru, kdy potřebuji cítit podporu i voňavou Lásku. Jsou chvíle, kdy k aromaterapii utíkám. Často je to k těm 3 zmíněným olejům. Zkuste se zaposlouchat a zamyslet, zda by se i vám aspoň jeden (ne)hodil.

Tak, tady je video a já se jdu ponořit do kouzelného světa vůní 🙂

Tereza Machová
Jsem milovnice vůní a emocí - ukazuji cestu, jak se díky aromaterapii dostat do vlastního středu. Přidáte se?

Bc. Tereza Machová

srdce Aromaterapie HABIBI
Jsem milovnice vůní a všímavosti - ukazuji lidem cestu, jak se vůněmi dostat k sobě. Vnímám ženskou cykličnost a směřuji ženy k jejímu respektování. Ctím působení aromaterapie na lidskou duši a dávám přivonět k moudrosti vůní. Proplouvám přirozenými vlnami bytí a propojuji je s mindfulness praxí. Provázím ženy v on-line Klubu Vůněmi k sobě, který jsem založila… protože tak mi to celé dává smysl.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.