Jak vybrat (správný) difuzér?

„Poradíte mi prosím, jaký difuzér si mám vybrat? Je toho moc a já nemám čas to všechno projíždět.“ To je velmi častá otázka v mé motivační skupině . Pojďme se na výběr difuzéru, který Vám bude sloužit i vonět, podívat zblízka.

Abyste se mohli ponořit do výběru konkrétního difuzéru, je třeba si zodpovědět na začátek pár základních otázek:

 1. Jaký je Váš finanční strop? 
 2. Budete difuzér používat i pro děti?
 3. Jak velkou místnost má difuzér ovonět?
 4. Jaké máte představy o designu? 
 5. Má Váš difuzér zvlhčovat vzduch?

Takže – zpomalte tempo (já vím – není čas a je to těžké), zastavte se a klidně si toto napište. Až to budete mít, můžete se vrhnout na lustrování e-shopů.

Difuzér nebo se zvlhčovačem vzduchu?

Difuzér a difuzér se zvlhčovačem vzduchu jsou v aromaterapii dva rozdílné pojmy a také se s nimi jinak zachází. Posuďte sami z infografiky:

 

Tip 1: Difuzér

Na obrázku ten vlevo :- ) Je od francouzské značky FLORIHANA. Mám ho doma už rok a půl a …

… A jsem s ním spokojená. Umístila jsem ho do koupelny, nechávám pootevřené dveře, aby vůně proudila volně také na chodbu. Mimochodem – víte, že první dojem z toho, jak to u Vás doma voní, je podle vědců silnější, než jestli máte uklizeno? V tom případě – uf, můžu být klidná:

VÝHODY:

 • vůně je fakt stálá, sytá, plná,
 • dlouho vydrží,
 • regulace – můžete si regulovat intenzitu vůně, rozmezí mezi jednotlivými difuzémi i to, jak dlouho bude difúze probíhat.

NEVÝHODY:

 • desing – to je upřímně dost propadák,
 • a hlučnost (fakt nejde neslyšet).

CENA: 1.799 Kč u Aroma – Ateliéru

Tip 2: Difuzér se zvlhčovačem

Na obrázku ten vpravo 🙂 S Juráškem milujeme difuzéry se zvlhčovačem vzduchu. Trh je jich plný. Je z čeho si vybírat. O tom, který se zabydlí u Vás doma, často rozhoduje design. My máme ten difuzér, který vidíte na titulní straně tohoto článku (plus 4 další).

My s Juráškem si aromaterapii chceme vychutnávat, užívat si ji – chceme, ať nás prostě baví. A s difuzéry se zvlhčovačem vzdcuhu to jde – stačí si večer pohrát s nastavením, zda má difuzovat pořád nebo jen v intervalech, nebo volit donekonečna barvičky či lapat pusou mlhu z difuzéru vycházející 🙂

Ok, trošku těch praktických informací:

VÝHODY:

 • velké množství na výběr
 • designové kousky, které potěší oko
 • pro děti jsou zdrojem větší hravosti
 • můžete zapojit hydroláty – top vlastnost pro děti do 1 roku (protože do 1 roku nedoporučuji – mimo akutní stavy – používat ÉO)
 • nižší cena

NEVÝHODY:

 • vůně není zdaleka tak stálá a sytá jako s difuzéru
 • je třeba vybrat takový, který se při převrhnutí nevylije.

CENA: různá, od Nobilisu na fotce 979 Kč.

Ultrasonický difuzér – ano nebo ne?

Jednoduše ano, ale ne před dětmi. Nejde tady o erotické hrátky, které byste chtěli utajit :-), jde o to, že ultrazvukové vlny vycházející z většiny difuzérů se zvlhčovačem vzduchu nejen že pomáhají vůni difuzovat (čili rozptylovat do prostoru), ale taky je lékaři z oddělení ORL potvrzeno, že ultrasonické vlny poškozují citlivý sluch u malých dětí (konzultace s Kateřinou Kloudovou, Dis. z Aroma Ateliéru). 

Takže ano, můžete používat ultrasonický difuzér, ale pokud u něj není dítě do min. 5 let věku.

Jinou cestou pak mohou být aromalampy, k nim Vám napíšu mé doporučení v příštím článku.

PS: Už brzy si budete moci zpříjemnit nakupování i u nás v HABIBI. S mou supr čupr asistentkou Katy totiž připravujeme zbrusu nový e-shop, na kterém si dáme echt záležet 🙂 

PS2: Pokud i Vás zaujalo, že se dá aromaterapie uchopit hravě a snadno, ale nevíte jak – šupněte do mého nového on-line kurzu Aromaterapie pro děti

Vždy svá,

Terez

Tereza Machová
Jsem milovnice vůní a emocí - ukazuji cestu, jak se díky aromaterapii dostat do vlastního středu. Přidáte se?

Bc. Tereza Machová

srdce Aromaterapie HABIBI
Jsem milovnice vůní a všímavosti - ukazuji lidem cestu, jak se vůněmi dostat k sobě. Vnímám ženskou cykličnost a směřuji ženy k jejímu respektování. Ctím působení aromaterapie na lidskou duši a dávám přivonět k moudrosti vůní. Proplouvám přirozenými vlnami bytí a propojuji je s mindfulness praxí. Provázím ženy v on-line Klubu Vůněmi k sobě, který jsem založila… protože tak mi to celé dává smysl.
Komentáře
 1. Nevím si rady, který vybrat... napsal:

  Dobrý den, mohla bych prosím poprosit o radu? Sháním difuzér se zvlhčovačem vzduchu. Líbí se mi od Nobilis, ale má napsáno místnost o 20m2. Potřebuji difuzér do pokoje, který je 50 m2 a vysoké stropy (pokrovní byt, mezonet)… Mám shánět difuzery co jsou nad 50m2 – 80 m2, aby byl vzduch v místnosti OK. Děkuji moc za pomoc, hezký den. Jana

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.