Kdo jsem?

Tereza Krčmářová


Po ukončení střední školy jsem se nadšeně odstěhovala od svých rodičů v domnění, jak na mě celý svět čeká. Samozřejmě jsem tvrdě narazila. Poznala jsem, o čem je skutečně život a že převzetí zodpovědnosti je jednou ze základních stavebních cihel, na kterých stojí život v upřímnosti. Po rychlých změnách ve třech zaměstnáních jsem se na několik let usídlila v advokátní kanceláři se zaměřením na rodinné a obchodní právo na pozici tajemnice. Rozvody, exekuční příkazy, žaloby i zakládání obchodních firem tak bylo mým denním chlebem. 

Materiální svět mě začal vyčerpávat. Cítila jsem, že to nejsem já, že úřadování v právničině není moje poslání. Vyslechla jsem volání svého vnitřního hlasu, absolvovala jsem rekvalifikační kurz masáží a z advokátní kanceláře jsem záhy odešla. Bylo mi 21, když jsem začala podnikat sama na sebe. Brzy jsem poznala, že mě u každého klienta zajímá jeho vlastní příběh. Vydala jsem se cestou holistického přístupu ke zdraví a člověku začala jsem studovat aromaterapii na Institutu aromaterapie v Praze. Když jsem o 2 roky později studium končila, vycházela jsem také jako jediná akreditovaná lektorka Asociace českých aromaterapeutů v oboru aromaterapie v péči o duši. 

Záhy jsem otěhotněla a přivedla na svět svého syna Juráška. Brzy jsem ucítila, že s otcem svého dítěte nechci zůstat, že tohle je vše, jen ne láska. Chtěla jsem odejít, ale neměla jsem peníze. Byla jsem tak zdeptaná, že moje sebevědomí by se vešlo za kousek nehtu. Nebylo mi ani 30 a věděla jsem, že prožívám dosud největší krach ve svém životě. Pád, za který jsem už tehdy byla vděčná, protože byl vysvobozením. Konečně jsem začínala žít v pravdě a ne lži. A cítila jsem, že sílím. A že bude dobře... Jen to pár let trvalo. 

Odešla jsem 14 dní po svých 30 narozeninách. S dítětem v náručí, psem na vodítku, vším, co se vešlo do kufru Fabie, k rodičům do 2+1, kteří už byli 12 let zvyklí žít sami. Jednoduché to nebylo pro nikoho, ale poznala jsem, jak ohromnou podporu v celé své rodině mám a ucítila jsem, že rodina je základem všeho. Vše, co prožíváme, kým jsme, jak se chováme, kde cítíme jistotu i slabost, sílu i strach, se odráží na tom, jak to máme v rodině. Díky Ti, tati, mami, ségro! Díky, že jste mi pomohli zvládnout období bez peněz, bez lásky, bez odpčinku a sytili jste mne pocitem, že i tak jsem milována a v pořádku. 

Dvouleté období svobodné mámy mě hodně naučilo. Postavila jsem se na vlastní nohy, začala jsem tvořit on-line kurzy o aromaterapii v ČR a SK, začala jsem více učit a zapojovat do své práce mindfulness praxi. Takhle mi to dávalo konečně smysl. Jen ta láska chyběla. Samotu mám ráda a dokážu v ní být, ale partnerství potřebuji - skutečné, čisté, hluboké. Láska bez podmínek mi vstoupila do života 3 dny poté, co jsem v lese na svém oblíbeném místě křičela, že už takhle nemůžu a seru na to. Tehdy jsem se rozhodla, že už nebudu hledat tam venku a že svou pozornost obrátím k sobě. Přihlásila jsem se na Roční akademii mindfulness ke Kasha Ko, přední české psychoterapeutce a psycholožce, abych se naučila žití v přítomnosti, laskavosti a soucitu se sebou i druhými. A přesně na tuhle školu jsem nastoupila v objetí svého milovaného muže, se kterým prožívám lásku bez podmínek, který přijal mého syna za vlastního a se kterým se těším na příchod našeho miminka. Dnes vím, že ty stíny, těžké zkušenosti a pády mi přišly do života právě proto, abych se přiblížila k sobě, odhodila všechny ty masky přetvářek a lží a podívala se sama sobě do očí. Pak člověk pochopí, přijme a skutečně žije. Navždy. 

A co si nyní vychutnávám?

Laskavost. Přijetí. Opravdovost. 

Tohle přeji zažívat, žít a poznávat, nám všem. Protože v tom je čistota, jasnost i skutečné řešení bez ohledu na to, jakými starostmi a stresy procházíme. 

Chceš i Ty vnímat přijetí a být skutečně svá? 

TAK SE PŘIDEJ >>