Vánoce se blíží a Vás začínají svírat vtíravé reklamy i obchoďáky?

 

Možná, že i letos cítíte, že na řadu přicházíd napětí. Je na čase pořádně se uvolnit.

 

Navíc, můžete se na Vánoce voňavě připravit - pro sebe a své blízké.

 

Co takhle dopřát si: 

ADVENTNÍ

VOŇAVÉ DÝCHANKY

aneb pojďte se zastavit, vypnout a připravit se na voňavé Vánoce 

Za to, že si neužíváme Vánoce v klidu, může tlak

Je všude kolem nás. A my mu podléháme. Po Štědrém večeru pak padáme znavené na gauč a nechápavě kroutíme hlavou, jak jsme si i letos mohly nechat uniknout Vánoce mezi prsty. 

 

Protože: 

 • Ten krásný adventní čas trávíme ve spěchu a v narvaných obchoďácích plných usoplených lidí
 • Připravíme sebe i své blízké o kouzelné období Adventu
 • Honíme se jako nadmuté kozy s pocitem, že všechno je na nás
 • Podléháme bludu médií, že Vánoce jsou o dárcích - ideálně o jejich počtu, značce a co nejvyšší ceně
 • Možná si ani neuvědomíme, že ty nejkrásnější dárky, které si můžeme dát, jsou ty, kterým věnujeme svůj čas a péči
 • Necháme si úplně uniknout to nádherné kouzlo, které k Vánocům patří - rodina, přátelé, klid, mír, pohoda
 • Vánoční přejídání nás stojí více, než jsme ochotni (původně) dát
 • A my se pak ještě divíme, že je nám těžko, bolí nás pupky nebo nás rovnou odvezou se žlučníkem

Vážně to tak chcete? I letos?

K něčemu se Vám přiznám - NESNÁŠÍM TEN VÁNOČNÍ SHON. To, co vládne v televizi, na ulicích, v obchoďácích i pak v mnohých domácnostech při štědrém dnu - to všechno se mi nelíbí a odmítám toto prožívat. Vánoce vnímám jako SVÁTKY KLIDU A LIDSKÉ SOUNÁLEŽITOSTI. Chci Vám ukázat, že AROMATERAPIE JE JEDNA Z CEST, JAK VÁNOCE PROŽÍT a ne jen přežít.
Tereza Machová

 

Představte si,

že si neodolatelné kouzlo adventního času vychutnáváte

a ještě si odnášíte balíček 3 vůní. 

 • Rodiče mi předali nádherný dar - že Vánoce jsou svátky klidu, pohody a že je na nich nejkrásnější vídání se s těmi, které máme rádi.
 • Naučili mě, že Vánoce nejsou o dárcích a pokud chceme obdraovat, můžetem NĚCO SAMI VYROBIT, nakreslit, upéct.
 • Jsem přesvědčená o tom, že smysl Vánoc je úplně někde jinde, než v narvaných obchodních domech, kupě dárků pod stromečkem, kostí od kapra v krku nebo v břichu narvaném k prasknutí.
 • Vidím sama na sobě i svých klientech, že KDYŽ NA SOBĚ PRACUJEME, můžeme se výrazně posunout vpřed a ZMĚNIT SITUACI.
 • Co byste řekla tomu, kdyby jste si LETOS VÁNOCE UŽILA, opravdu si VYCHUTNALA ADVENTNÍ ČAS a uměla byste si ještě k tomu Vánoce pěkně OVONĚT?

Jaké vůně máte spojené s Vánoci?

Jsou mezi Vašimi favority skořice, badyán, anýz, mandarinka, borovice a smrk? 

Ukážu Vám, které éterické oleje patří k Vánocům, jak s nimi pracovat bezpečně a u kterých musíme zbystřit čich, oči i kůži.

Namícháte si 3 úžasné, voňavé a různé směsi 

na těchto dýchancích: 

Již máme namícháno :)

Relaxační koupelová sůl

Základem všeho je uvolnit tělo, mysl i dech. Aromaterapeutická koupel je jednou z nejlepších cest, jak dosáhnout celkového uvolnění.  Ve hře je také fakt, že si aroma koupelí můžeme velmi ublížit, pokud nedodržíme bezpečné ředění éterických olejů a/nebo si dopřejeme lázeň v olejích z "černé listiny." Ukážu Vám, jak na to a Vy budete tvořit.

Kouzelná směs esencí - VYPRODÁNO!

Aby mohlo tělo fungovat na 100%, je třeba mít vyladěné emoce a psychický stav. Nejrychlejší cesta k harmonizaci psychických procesů je inhalace éterických olejů. Protože je v době Vánoc populární aromalampa nebo difuzér (se zvlhčovačem vzduchu), budete mít možnost namíchat si do nich malou synergickou směs čistě éterických olejů.

27.11. od 16.30 do 18.30 hodin 

Vánoční "no stress" čichátko

Stres je dobrý sluha, ale zlý pán. Zkroťte ho - buďte nad ním a ukažte mu, že nad svým životem držíte otěže Vy. Namíchejte si k tomu domácí zero waste inhlační tyčinku, se kterou zaženete napětí, hysterii i nervy na pochodu. Po tomhle dýchanku už budete odcházet úplně ojínění vůněmi. Ruku na to :) 

11.12. od 16.30 do 18.30 hodin 

Jak budou adventní dýchanky probíhat? 

 • Adventní dýchanky představují cyklus 3 po sobě jdoucích dýchanků s čistě vánoční tématikou
 • Každý z dýchanků se koná vždy v úterý v intervalu 14 dní v HABIBI v Kopřivnici
 • Časově vycházím vstříc pracujícím a ženám, které předávají dítko na hlídání - začínáme v 16.30 hodin, končíme v 18.30 hodin.
 • Každý dýchanek má originální téma a tedy i obsah
 • Na každém dýchanku si namícháte vlastní kompozici - relaxační sůl do koupele, směs éterických olejů do aromalampy nebo difuzéru a antistresovou inhalační tyčinku
 • Z každého dýchanku si odnesete kromě vlastní kompozice skripta a praktický checklist.

"Jak se mám zastavit, zrovna v Adventu?" 

Úplně jednoduše - prostě přijít. Nic víc nemusíte. 

Víte, ono nepotřebujete moc udělat k tomu, abyste fungovali více v pohodě. Stačí malá změna - krok po kroku, dnem za dnem, třeba celým Adventem :-) Lidská mysl je mocná a právě ona je často mocným našeptávačem, který nás od našich původních plánů svede z cesty. A my se pak lopotíme v napětí a ty nejkrásnější chvíle nejsme schopni vnímat. 

Mou velkou vášní je vést lidi do svého středu - díky vůním. Když mi dopřejete 2 hodiny svého času co 14 dní, ukážu Vám, jak snadno, efektivně a přitom bezpečně pro Vás i blízké můžete používat aromaterapii i v době Vánoc a nezešílet "z toho všeho." 

 

Co s adventními dýchanky získávate?

Prožitkové vnímání vůní

CÍTÍTE. MŮŽETE SI PŘIVONĚT, oňufat, srovnávat. Můžete si poznači, od jakého dodavatele Vám esence voní a jaké se Vám budou hodit doma. UŽ SI NEMUSÍTE PŘEDSTAVOVAT, můžete to poznat na vlastní čich.

3 kompozice

Z každého dýchanku si odnesete vlastní kompozici, kterou si sami namícháte. Každý dýchanek je jinak zaměřený, proto i Vaše kompozice budou jiné. Z dýchanků si postupně odnesete - RELAXAČNÍ KOUPELOVOU "SŮL", VÁNOČNÍ SMĚS ÉTERICKÝCH OLEJŮ do aromalampy a/nebo difuzéry a ANTISTRESOVOU INHALAČNÍ TYČINKU.

3 myšlenkové mapy

Chci, abyste VNÍMIALI SEBE SAMA - abyste se na dýchanku mohli soustředit na vůně, na svůj čich, na to, co ve Vás vůně vyvolávají. Proto dostáváte SKRIPTA formou myšlenkových map. Můžete si značit své AHA momenty, ne psát jako draci a nechat si vše uniknout.

3 praktické checklisty

Checklist znamená prostor, do kteérho si můžete značit HODNOCENÍ VŮNÍ a jejich působení na Vás. Nemusíte pak složitě vyhledávat a ztrácet čas zbytečnostmi - POJĎTE NA TO JEDNODUŠE.

Členství Voňavé péči na FB

Voňavá péče je uzavřená skupina na Facebooku určená pouze studentům živých a online kurzů HABIBI. Je to skvělý prostor stejně naladěných pohodových lidí. Zde najdete mou neomezenou péči a podporu. Máte jistotu, že mě máte v zádech jako oporu.

Zkušenosti mých klientů z předchozích akcí:  

Milá úžasná Terezko byla jsem u Tebe na přednášce,namíchala si antistres 😘😘😘U Tebe v Habibi je malé voňavé království,člověk vejde a hned je mu krásně.Dekuji za Tebe za úžasné voňavé inspirující přednášky.Od doby co Tě znám jsem přehodnotila spoustu věcí u mých tři synů.Lecim je vůněmi aromaterapie je kouzlo na dlouhou cestu a je úžasné se s Tebou vzdělávat, pochopit vůně a vše kolem. Sluničko děkuji ❤️
Táňa Hrachovcová Slavíkováskalní fanynka HABIBI
Tímto bych chtěla poděkovat Terezce za úžasný zážitek..z kurzu Aromaterapie..naprosto nádherný zážitek. Terezko jsi úžasná žena,lektorka,bylo mi ctí Tě poznat a poslouchat.. Cestuou z kurzu jsem se rozplakala.. Dala jsi a naučila něco srdečního..krásneho.. Děkuji
Ivet Veragin
Díky Terezce a Habibi se vůně staly součástí mého každodenního života..Dekuji
Šárka Juřicová
V životě jsem potkala už hodně lidí, se kterými jsem si mohla popovídat, vyslechnout je a naopak oni poslouchali mě. Na někoho si občas vzpomenu, na jiné už jsem dávno zapomněla a pak jsou ti, kteří ovlivnili mé myšlenky a tím se mi do paměti navždy vryli (a věřte, u člověka jako jsem já, se to jen tak někomu nepovede 😀 ) Bylo mi přáno a mohla jsem absolvovat dva krásné voňavé kurzy s Tereza Machová . Terezko, děkuji Vám za ně. Slova, která jsem od Vás slyšela, mají smysl....
Nikol Hladíková, Chodovpracovnice v soc. službách
Já by jsem chtěla moc poděkovat Terezce za krásný kurz Voňavá cesta, který jsem absolvovala v těhotenství a moc jsem si ho užila. Díky Terezčiným radám v kurzu a aromaterapii jsem prožila krásné těhotenství a nádherný porod. Velmi ráda na to vzpomínám a moc se těším, že někdy budu součástí dalších Habibi kurzu. Také jsem chodila na těhotenské masáže a to byl neskutečný relax, který dělal krásně mě i miminku. Moc za vše Terezce děkuji a velice ráda a z celého srdce doporučuji. ❤
Renáta Pustějovská, Nový Jičín maminka na MD
Terezku jsem poznala na mém prvním workshopu namíchej si čichátko, Terezka je strašně milá,pozitivně naladěná žena, ktera ví o čem mluví :-), poradí, pomůže..Také baby masáže, kterých se účastním s dcerkou jsou úžasné, Terezka nám předáva fajn informace, jak dopřát miminku chvíli pohody, navázat kontakt a třeba jak pomoci miminku s určitými problémy, už se těším na další přednášky o aromaterapii :-)
Ivana Bobákováúčastníce živých akcí HABIBI
K Terezce do kurzu Aromapsychologie, jsem jela s nadšením, plná touhy po vňavém dobrodružství. A…skutečnost předčila všechna očekávání. Ač nevyspalá, hltala jsem každé slovo, prožívala každé přivonění, únava byla ta tam. Terezka vypráví o vůních s láskou, vtipem a velkou odborností. Nakazila mě svým nadšením pro vůně. Poznatky z kurzu jsem vnesla do soukromého i pracovního života.Terezko, děkuji. Už se nemůžu dočkat až budeme v našem voňavém dobrodružství pokračovat.
Martina Pekárková, Vsetínpracovnice v soc. službách
K aromaterapii jsem se dostala spíše náhodou, když mi muž přeposílala odkaz na kurz Voňavá cesta k mateřství. A já byla zrovna těhotná a otázka vůní pro mne byla aktuální. Prohlíla jsem si Terezčiny stránky a zaujaly mne natolik, že jsem se na kurz přihlásila. A udělala jsem dobře!:) Nahlédla jsem do zajímavého a všestranného svěa aromaterapie za pomoci milé, sympatické a ochotné Terezky. Díky ní mám chuť se o aromce dozvídat více a využívat éterické oleje a hydroláty ve svém každodenním životě. Všem HABIBI doporučuji 🙂 Sama se těším na další kurz, který budu moci absolvovat!:)
Petra Konečná, Ostravamaminka na MD
Do babymasáží jsem šla s velkým očekáváním po předchozím pozitivním doporučení. A už po první lekci jsem věděla, že jsem v Habibi správně. Jednotlivé lekce hodnotím jako smysluplně strávený čas se svým miminkem plný hlazení, harmonie, naslouchání. Po ukončení kurzu jsem odcházela s tím, že vím, jak svoje miminko masírovat, jak míchat masážní oleje a spoustu dalšího. Určitě doporučuji.
Ivana Adamcová, Nový Jičín maminka na MD, fotoART Adamcová
Úžasné semináře, jsem nadšená, úplně mě to pohltilo. Moc milé prostředí, kde se cítím dobře. Terezko jsi skvělá 🙂
Barbora Pavlasková, Frýdlant nad Ostravicí zdravotní sestra

TAK CO, VYKROČÍTE NA VOŇAVOU CESTU? 

Víte, aromaterapie mi vstoupila do života před osmi lety. Úplně mě očarovala. Vidím v ní ohromný potenciál a pokud umíme s využitím vůní pracovat především bezpečně a kvalitně, mnohá trápení si tím ušetříme. Aromaterapie je jednoduchá, k jejímu praktickému použití potřebujete znát pár zásadních věcí a pak se v ní dál vzdělávat. Bude mi ctí, když budu moci být Vaší průvodkyní. 

Přidáte se?