Potřebujete RESTART? 3 recepty přímo pro Vás

Tělo k nám promlouvá několika způsoby, že se s námi necítí dobře. Ukazuje nám, že moc spěcháme, málo zpomalujeme, vůbec se nezastavujeme. Buďme k sobě upřímní – někdy je prostě pohodlnější neslyšet, nevidět a necítit, co Duše skrze fyzické tělo dere ven. Moderní době tohle totiž není pohodlné. Vystoupit z davu znamená být „černou ovcí,“ ale když je v sázce zdraví…?

Zdraví a ne-moc – dvě nádoby, které jsou spojeny možná úžeji, než si myslíme. Život je o dualitách, o vzájemném doplňování i skvělém načasování (byť to tak nevidíme a vidět někdy nechceme). Život je také o tom, že občas dostaneme „po kokosu“, abychom si už konečně něco pochopili. Jednou z takových ťafek je ne-moc jako symbol, že si máme něco u-vědomi-t a začít se chovat jinak především k sobě. Kromě ne-moci nás může dohnat vyčerpání, deprese, úzkostné stavy, u žen problémy s menstruací nebo emoční labilita.

Tempo je vražedné

Přeháním? Slovo „vražda“ je moc silné pro tento voňavý web? Nemyslím si, ba naopak – vidím kolem sebe, že tempo moderní doby je prostě šílené a ano, dost lidí to zabíjí – hezky pomalu, fingovaně a ruku na srdce – dost často k tomu přispíváme my sami (cukrem, shonem, alkoholem, cigáry i prdýlkami na gauči).

Je tu ale jedna důležitá věc – můžeme to změnit. A jsme to my sami za sebe, kdo tu moc v rukou má. Myslet si, že „to“ za mě udělá někdo jiný a bude líp je stejně bláhové jako si myslet, že kouřit jedno cígo za druhým je pro plíce naprosto ok. Takže krok č. 1 znamená obrátit pozornost k sobě a třeba se hýčkat s aromaterapií. Už to Vás přivede k pozvolnému zpomalení, hýčkání se a péči o sebe sama. Už tohle je ohromný krok pro tělo, mysl i ducha.

3 recepty pro restart

Pojďte hodit očko na 3 ověřené recepty pro Restart, které jsem si sama na sobě otestovala, když jsem se dostávala z vyčerpání. Přetáhla jsem to v práci i doma, sama sebe jsem odstrkávala na druhou kolej a pak jsem se hodně divila, že síly docházejí. Na pár týdnů jsem se odpojila od své cykličnosti a pozbyla jsem vědomí, že po aktivitě logicky přichází útlum.

Recepty jsou jednoduché, z běžně dostupných olejů a jejich výroba Vám nezabere více než 5 minut 🙂 Oceníte je všude tam, kde tělo, mysl a duše potřebují začít znovu, jinak a lépe.

Recept 1. – „Sbírám síly“

Ideální kompozice pro začátek – když cítíte, že Váš organismus začíná stagnovat a nefrkčí tak rychle, jak jste dosud zvyklí. Máte zde na výběr z mnoha možností, jak budete směs používat, protože začínáte u toho, že si mícháte synergickou směs éterických olejů čili směs pouze olejů éterických, kterou můžete používat neředěnou (pouze inhalační metody) a v případě zředění minimálně do 30 ml bio rostlinných olejů můžete směs využít také na pokožku (masáže, potírání, olejový parfém nebo voňavá koupel, která podpoří psyché).

 

Recept 2. – „Krizovka“

Tento recept oceníte, pokud zrovna krizí procházíte a dostihly Vás nepříjemné bolesti, stažení, křeče, nespavost nebo se cítíte emočně rozervaní. Směs doporučuji používat k masážím celého těla – protože nic není víc uvolňující, než právě holistická masáž. Důraz klaďte na oblast bederní a křížové části páteře, opečujte svá chodidla a celé paže – bedra a kříže jsou totiž krizemi, nemocemi a překračováním vlastních limitů vyčerpáváná a s ohledem na to, že právě zde sídlí naše energie Qi, naše ukotvení, naše vědomí Já, je dobré pověnovat právě bedrům pozornost. Když pracujete s chodidly, ovlivňujete skrze reflexní terapii stav celého těla. A proč paže? Prochází jimi meridián (energetická dráha) srdce, což je pro nás pro ženy centrem emocí.

Recept 3. – „Jsem zpět“

Dotýkáme se období, kdy se začínáme opět stavět na nohy – ne-moc, vyčerpání nebo deprese ustupují, fyzické síly přibývají, radost do života sílí. Je na čase se vrátit. Tuhle kompozici miluji a většinou na ni frčím hodně dlouho dobu v kuse. Chtěla bych vypíchnout působení obou vousatekvetiver (vousatka draslavá) a palmarosa (vousatka Martinova) jsou docela opomíjenými pomocníky na cestě k emoční a psychické pohodě, přitom mají úžasný dosah – vetiver dosycuje prázdnotu, je skvělý pro perfekcionisty (kteří často vyčerpávají sebe i okolí) a skvěle stahuje zpátky k sobě, což nádherně ladí s růžovou palmou, která pomáhá objevit + obnovit vlastní síly, poznat sebe a své limity a propustit pocity lítosti, smutnění a nedostatečnosti, čím nás vede taky směrem ven 🙂

Tak, ať se Vám krásně míchá, žije a jste v souladu se sebou sama.

A kdybyste se ztratili, mrkněte na online kurz Aromapsychologie nebo na krásnou akci – Kongres plný vůní na téma „Když čistím tělo, čistím mysl“ – 9 úžasných lektorek v 18 videích promluvilo na téma, jak detox s pohodou souvisí.

Tereza Machová
Jsem Žena ojíněná vůněmi, mateřstvím a vědomou ženskou cykličností. S aromaterapií mám dva krásné úmysly - aby vůně pronikly do mnoha lidských domovů a srdcí a abychom s vůněmi pracovali ve svůj prospěch - snadno, bezpečně a přitom efektivně. Přidáte se?
Tereza Machová
Tereza Machová
srdce Aromaterapie HABIBI

Kdo jsem? Úplně normální Žena - miluji svého syna a vnímám ho jako svého nejmoudřejšího učitele a parťáka, miluji vůně a Matičku Zemi, miluji svou cykličnost a jógu. Jsem ráda šťastná a když se mi nedaří v radosti být, pracuji na tom, abych se dostala zpátky do pohody.  Jsem přesvědčená o tom, že zastavit se a ovládnout svou mysl je základem spokojeného života i řešení našich obtíží.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

  • Kdo je Tereza Machová?
  • 7 mýtů o aromaterapii

    Stáhněte si e-book zdarma a poznejte, co si možná o aromaterapii myslíte a není to pravda.

  • zdarma: 7 mýtů o aromaterapii
  • Motivační skupina na Facebooku
  • ŽIVÉ VYSÍLÁNÍ
  • Nejčtenější články
  • Rubriky